Koupelny s kamennými doplňky

Přírodní kámen se již dlouhá léta řadí mezi originální materiály, kterým čas neubere na atraktivnosti. K hlavním výhodám patří výborná kombinovatelnost s jinými druhy materiálů, ale také široká nabídka barev, podob a tvarů.

kamenné vany praha

Originální koupelna pro všechny generace

Pokud zapátráte v historii, zjistíte, že nejstarší přírodní materiál se objevoval v hygieně již u starých Řeků a Římanů. Jejich lázeňské budovy obsahovaly mramorované vany, ale také vyhřívané podlahy. Kámen vyniká vysokou odolností. Po zpracování vypadá velice elegantně a nadčasově. Rovněž se hodí k instalování podlahového topení, protože má dobrou tepelnou vodivost.

V současné době z něho pořídíte různé sprchové vaničky, lavice, umyvadla, desky, obklady. Zapojte fantazii a kombinujte, aby vzniklo netradiční a neodolatelné spojení. Zkuste obložit podlahu, vanu a sprchový kout tmavým mramorem, zbývající části vytvořte ze světlých barev. Vany z kamene Praha nabízí mnoho možností, jak si splnit sen o pěkném designu koupelny. Ať už se rozhodnete pro moderní, rustikální, tradiční nebo luxusní vzhled, lze dobře vybírat.

Jedinečné barvy a kresby

U kamene si můžete být jisti, že z každého lomu se získávají jiné struktury, barvy a kresby. Nikdy nedostanete úplně stejné varianty. V žádném případě se nebojte nedostatku odstínů. Sami se rozhodněte, jestli k vám domů pořídíte červené, růžové, žluté, pískové, černé, šedé, zelené, studeně bílé a další barvy. Nejčastěji se používají žula, mramor, travertin a pískovec. Kamenné vany Praha mají v nabídce například variantu ze světlého krémového travertinu, kdy jemná kresba doplňuje naprosto luxusní provedení. Co se týká mramoru, vypadá dost rozmanitě a nápaditě. Ovšem tady zohledněte jeho náchylnost na barvy, což by se mohlo projevit třeba u barvení vlasů – v umyvadle by vám zůstaly skvrny, kterých se zbavíte jen těžko. Na údržbu bude praktičtější žula, schopná odolávat poškrábání.