Přírodní kámen se již dlouhá léta řadí mezi originální materiály, kterým čas neubere na atraktivnosti. K hlavním výhodám patří výborná kombinovatelnost s jinými druhy materiálů, ale také široká nabídka barev, podob a tvarů.

kamenné vany praha

Originální koupelna pro všechny generace

Pokud zapátráte v historii, zjistíte, že nejstarší přírodní materiál se objevoval v hygieně již u starých Řeků a Římanů. Jejich lázeňské budovy obsahovaly mramorované vany, ale také vyhřívané podlahy. Kámen vyniká vysokou odolností. Po zpracování vypadá velice elegantně a nadčasově. Rovněž se hodí k instalování podlahového topení, protože má dobrou tepelnou vodivost.

V současné době z něho pořídíte různé sprchové vaničky, lavice, umyvadla, desky, obklady. Zapojte fantazii a kombinujte, aby vzniklo netradiční a neodolatelné spojení. Zkuste obložit podlahu, vanu a sprchový kout tmavým mramorem, zbývající části vytvořte ze světlých barev. Vany z kamene Praha nabízí mnoho možností, jak si splnit sen o pěkném designu koupelny. Ať už se rozhodnete pro moderní, rustikální, tradiční nebo luxusní vzhled, lze dobře vybírat.

Jedinečné barvy a kresby

U kamene si můžete být jisti, že z každého lomu se získávají jiné struktury, barvy a kresby. Nikdy nedostanete úplně stejné varianty. V žádném případě se nebojte nedostatku odstínů. Sami se rozhodněte, jestli k vám domů pořídíte červené, růžové, žluté, pískové, černé, šedé, zelené, studeně bílé a další barvy. Nejčastěji se používají žula, mramor, travertin a pískovec. Kamenné vany Praha mají v nabídce například variantu ze světlého krémového travertinu, kdy jemná kresba doplňuje naprosto luxusní provedení. Co se týká mramoru, vypadá dost rozmanitě a nápaditě. Ovšem tady zohledněte jeho náchylnost na barvy, což by se mohlo projevit třeba u barvení vlasů – v umyvadle by vám zůstaly skvrny, kterých se zbavíte jen těžko. Na údržbu bude praktičtější žula, schopná odolávat poškrábání.

Komentáře (0)

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.