Renovace pomocí samolepicích fólií je snadná a rychlá

shutterstock.com

Když už nábytek zdaleka nevypadá jako nový a jeho stáří dokládají četné škrábance i poněkud zašlá barva, můžete ho buď vyhodit, nebo zrenovovat. Druhá možnost je značně úspornější a výhodnější a navíc se při její realizaci může zabavit celá rodina. Způsobů, jak i z omšelých kousků udělat skvěle vypadající skvosty, se nabízí několik. Tím nejrychlejším a nejjednodušším jsou však samolepicí folie.

Co k tomu potřebujete? Stačí trocha kreativního myšlení, nůžky, tužku s pravítkem a samozřejmě samolepicí fólie. Ty jsou v dnešní k dostání v různých barevných variantách, s obrázky, motivy a vzory. Takže pokud budete chtít starý odkládací stolek z obýváku dát třeba synovi do pokoje, můžete ho stylově polepit třeba samolepkou s auty apod. Fantazii se v tomto ohledu meze rozhodně nekladou.

Je to opravdu jednoduché

Samolepicí tapety kupujte s rezervou pro případ, že se vám napoprvé nepovede nalepení podle představ. Přeci jen to chce trochu cviku a zručnosti, aby se na povrchu neutvořily bublinky. Než se ale do samotného lepení pustíte, myslete na to, že nábytek by měl být zbaven prachu, nečistot a odmaštěn.

Tip: Ideální je vyzkoušet změnit místnost nejen pomocí úpravy nábytku, ale i kreativní výmalby nebo pomocí tapety na stěnu.

Myslíte-li to s renovací úplně vážně, můžete vybrousit nedokonalosti a zatmelit větší rýhy apod. Pak už jen stačí držet se návodu u konkrétních samolepek a pustit se do toho. Pamatujte na zlaté přísloví: dvakrát měř, jednou řež.

Renovaci zvládnete během jednoho odpoledne

Obnova skříně, stolu nebo komody nezabere víc jak pár hodin. Je to snadné a levné a ve výsledku získáte zcela originální kousky, které byste jen tak někde nekoupili. Takže pokud máte doma nábytek, jehož vzhled už trochu pokulhává, pusťte se do renovace, možná vás překvapí, že folii opatřený kousek bude vypadat mnohem lépe a moderněji než na začátku.

K dostání jsou jak lesklé, tak matné samolepicí tapety, výjimkou nejsou ani s reliéfním povrchem, který je úžasně efektní. Získáte tak nový originální nábytek za zlomek ceny nového.

Diskuze je uzavřena.