Tapety – nadčasové a moderní

fototapety

Když se poprvé tapety objevily v Číně, staly se velmi oblíbenými, postupně se dostaly až k nám do Evropy, kde je nejprve měla pouze šlechta na svých zámcích jako něco nevídaného a nového. Časem se tapety začaly objevovat i v bohatších měšťanských domech a nakonec se staly tak běžnými, že je můžete vidět prakticky kdekoli. V současné době jsou tapety opět moderní, lidé je často využívají k vyzdobení a zútulnění svých příbytků. Jsou k dostání tapety z různých materiálů a s rozmanitými vzory.

Vybíráme tapety do každého interiéru

Chcete-li vybírat tapetu, nejprve si ujasněte, do které místnosti ji budete pořizovat, podle toho se bude pravděpodobně lišit materiál a třeba i vzory a barvy. Zatímco v kuchyni využijete vinylovou omyvatelnou tapetu v živějších barvách, do ložnice se hodí spíš vliesová tapeta v pastelových barvách s nenásilným třeba přírodním motivem.

Vděčné jsou obývací pokoje, sem můžete vybírat z široké nabídky tapet s opakujícím se vzorem nebo rovněž fototapety, které se skládají z několika málo částí a dohromady tvoří obraz krajiny, scenérii města, oblíbená zvířata, auta, pohled do vesmíru nebo jiný motiv. Při výběru zohledněte i způsob lepení tapet. Pro začátečníky jsou určitě na lepení jednodušší vliesové tapety, u kterých se lepidlo nanáší na stěnu a manipulujete se suchým pruhem tapety. U papírových je lepení složitější v tom, že lepidlo nanesete na tapetu, necháte provlhnout a s mokrým pásem tapety potom manipulujete v místnosti.

Hledáte-li kvalitní tapety a široký výběr produktů, určitě navštivte internetový obchod Tapeta-dekorace.cz, kde najdete spoustu tapet za skvělé ceny. Navíc právě v těchto dnech probíhá akce, v rámci které PŘI KOUPI TAPETY ZÍSKÁTE PROFESIONÁLNÍ LEPIDLO NA TAPETY ZDARMA. Tak neváhejte a vsaďte na kouzlo tapet i vy.