Vybíráme obraz k obrazu svému

dřevěný obraz na stěnu

Zútulňujete si byt a máte pocit, že vám ke všem těm polštářkům, poličkám a květinám něco chybí? Možná jde o obraz na stěnu, který má tu moc vdechnout interiéru duši a naplnit jej osobitou atmosférou. Možná o obrazu uvažujete. Nebo máte už dávno jasno, jak by měl vypadat. Tak jako tak, otevřeli jste správný text.

Vybírejte citem

Obrazy kolem nás mají daleko větší sílu, než jaká je jim přisuzována. Jsou jimi právě obrazy na stěnu dotvářející prostor, a které na nás den co den působí. Jsou také „vstupními dveřmi“ do našeho bytu a každé návštěvě dávají nahlédnout hlouběji do duše majitele. Takový obraz pověšený na zdi našeho pokoje v podstatě o každém z nás tak trochu něco vypovídá. A nezáleží na tom, zda si zarámujete barevnou kresbu vlastních dětí, pověsíte na zeď obraz z roku 1950, nebo sáhnete po vám příjemné kombinaci barev a tvarů z obchodního řetězce. Je důležité, jak na vás obraz působí. Měli byste se na něj rádi dívat a těšit se z něj. Měl by vás uklidňovat a dávat vám pocit harmonie s prostorem. A opravdu nezáleží na tom, jestli barevně ladí s pohovkou.

Je důležitý motiv?

Odpověď zní ano. Důležitý je ale primárně pro vás. Zvolte konkrétní výjev, například zvířata, osoby či obrazy květin. Máte dojem, že barvy a tvary vyjadřují dost? Jděte do abstrakce. Můžete volit z obrovské škály barev a jejich kombinací i sáhnout mezi neutrální a velmi oblíbené černobílé obrazy

Nepodceňujte materiál

Samozřejmě, že je důležité, co obraz vyzařuje – jinak ale může působit ve formě „studené fotografie“, jinak na plátně a jinak namalovaný například na dřevě. Tady už je primární rolí, zda upřednostníte jednoduchost a cílenou „strohost interiéru“, nebo zvolíte např. dřevěný obraz na stěnu, který dokáže díky materiálu pokoj doslova „prohřát“. Ať už dřevěné obrazy či tisky, u každého hraje materiál roli – na to nezapomínejte. Ať už se rozhodnete jakkoliv, nezapomínejte, že obraz je tak trošku vaším zrcadlem a bude s vámi žít celý život. Vyberte takový, jenž je vašemu srdci nejblíž.