Samolepící páska je praktická nejen pro McGyvera

Samolepicí páska patří v mnoha domácnostech k základním pomocníkům, kteří nachází využití při různých činnostech. Ať už se jedná o pokládání koberce, balení předmětů nebo zdobení interiéru.

Na trhu je k dostání několik druhů samolepicích pásek (pp pásky). Liší se nejen účelem, k němuž jsou určeny, ale také například barevností, rozměry nebo celkovou pevností. V tomto článku si přiblížíme primární rozdělení lepicích pásek a možnosti využití.

Základní rozdělení: jednostranná a oboustranná

Lepicí páska se skládá z nosiče a lepidla, které je na něm naneseno. Kvalita a síla obou vrstev může být různá. Lepidlo se může nacházet jen na jedné straně, nebo může být aplikováno na obou stranách. V takovém případě je horní strana kryta oddělovací vrstvou, která umožňuje jednoduchou manipulaci. Nejvíce se využívá při lepení koberce, případně v dalších obdobných případech.

Samolepicí páska může být i barevná

Co se týče dalšího rozlišení, pak je určitě potřeba zmínit povrchovou úpravu. Nejznámější je bezesporu páska průhledná, k dostání jsou ovšem i barevné varianty, které mohou být dokonce zdobeny různými vzory a motivy. Páska tak může sloužit jako jednoduchá dekorace nábytku nebo zdi. Vyrábí se ovšem i speciální typy, určené pro konkrétní činnost. Krycí páska pomáhá při výmalbě vytvořit rovné linie a nezašpinit zbytek interiéru. Speciálním typem jsou vysoko pevnostní pes pásky, které můžete využít třeba na chatě.

Jak je vidno, samolepicí páska jednoznačně patří k nezbytnému vybavení domácnosti, obdobně jako běžné druhy nářadí. Dokáže též dočasně opravit rozbité předměty nebo nábytek. Na závěr uvádíme tip, který ocení všichni, kdo lepicí pásku pravidelně používají. Pokud se chcete vyvarovat zdlouhavému hledání konce, pak vždy po použití přeložte poslední centimetr pásky. Alternativou jsou speciální odvíječe pásky.

Napište nám v komentářích co vše jste již opravili pomocí lepicí pásky?

Diskuze je uzavřena.