Pozor na rozměry samolepek na stěnu

Při nakupování samolepek na zeď se může stát, že budete nemile překvapeni v momentě, kdy koupenou samolepku doma rozbalíte. Jak zabránit pocitu zklamání, když zjistíte že zakoupená samolepka neodpovídá vašim představám?

Ilustrační obrázky mohou být zavádějící

Každý internetový obchod se samolepkami na stěnu doplňuje informace o svých výrobcích ilustračními obrázky. Díky těmto obrázkům je pro vás snazší představit si, jak bude samolepka na konkrétním místě vypadat. Vzhledem k tomu, že jsou samolepky téměř výhradně vyráběny zakázkově, existuje většina návrhů pouze v počítači. Ilustrační obrázky jsou většinou vyráběny v grafickém editoru, nejde tedy o skutečnou fotografii konkrétní samolepky nalepené na stěně. Takový postup je jednodušší pro prodejce, ale může být zavádějící pro kupujícího.

Na ilustračním obrázku je zpravidla vedle samolepky přítomen i nějaký kus nábytku. Může to být sedací souprava nebo skříňka. Podle velikosti nábytku pak automaticky posuzujeme velikost samolepky. Kus nábytku je všeobecně známý předmět, jehož rozměry si dokážeme v realitě představit. Podle rozměrů nábytku na ilustračním obrázku pak posuzujeme i velikost samolepky. Protože je ale ilustračního fotka vytvořena v grafickém editoru, je pouze na zručnosti grafika, jestli poměr rozměrů samolepky zachová. Proto může být reálná velikost samolepky odlišná od naší představy získané z ilustračního obrázku.

Jak tedy postupovat? Před koupí samolepky si vždy zjistěte její skutečné rozměry z popisu. Doma potom použijte metr, abyste měli přesnou představu o skutečných rozměrech. Velmi jednoduše si můžete vyrobit šablonu odpovídajících rozměrů a tu pak přiložit na stěnu, kam zamýšlíte samolepku nalepit.