Na materiálu záleží

Samolepky na stěnu nabývají na popularitě. Na této vlně se veze řada nepoctivých obchodníků, jejichž cílem je snadný a rychlý výdělek. Takoví pak šetří na nesprávných místech. Výsledkem je zklamaný zákazník.

Levné samolepky nemusí být kvalitní samolepky

Novým hitem českých domácností jsou samolepky na stěnu. Na úspěchu tohoto výrobku u spotřebitelů se snaží přiživit také nepoctivci. Výroba samolepek na stěnu je poměrně jednoduchou záležitostí, začít s tím může každý. A tak se najdou i tací, kteří staví snadný výdělek nad všechny ostatní pravidla. Šetří pak na nesprávných místech, nejjednodušeji na materiálu.

Vinylové fólie, používané pro výrobu samolepek, existují ve více provedeních. Každé je vhodné pro jiné použití a cenou se značně liší. Na samolepky na stěnu je třeba použít fólie k tomu zvlášť určené. Jejich vlastnosti je předurčují k tomuto a ne jinému použití. Jsou pevnější a masivnější, používají se kvalitní matné barvy a speciální lepidlo, díky kterému je možné takovou samolepku snadno nalepit i odstranit bez poškození malby.

V případě, že chce výrobce ušetřit a použije levnější fólie neurčené k aplikaci na zeď, zákazník to pocítí. Taková samolepka na zeď bude tenčí, bude s ní tedy hůře pracovat. Lesklý povrch se bude při dopadu světla lesknout. A co je nejhorší, budete-li chtít takovou samolepku ze zdi odstranit, strhnete nevyhnutelně i malbu pod ní.Nakupujte vždy v důvěryhodných obchodech, které vám garantují použití kvalitních materiálů pro výrobu samolepek na zeď.

Etalonem kvality jsou fólie od německé firmy ORAFOL.