Zalíbil se vám složitější motiv samolepky na zeď? Přenosová folie může při správném použití velmi usnadnit aplikaci takové samolepky. V článku poradíme jak na to.

Funkce přenosové folie

Aplikace složitějších motivů samolepek na zeď, zejména zěch, které se skládají z více drobných součástí, by bez přenosové folie byla komplikovaná. Přesné umístění jednotlivých komponent samolepky na zeď, kterých můžou být desítky, by bylo opravdouvou zkouškou trpělivosti. Naštěstí existuje pomůcka, díky které je nanesení i velmi složitých motivů hračkou.

Přenosová folie má funkci transportní vrstvy při přenášení samolepky z podkladního papíru na zeď. Celý motiv zůstane po odstranění podkladního papíru na přenosové folii, s jejíž pomocí snadno samolepku na zeď umístíte. Až budete s umístěním spokojeni, stačí přenosovou folii ze zdi opatrně odstranit a samolepka zůstane na svém místě. Podrobně je postup lepení popsán v návodu, který k samolepce na zeď každý dobrý obchod přibalí.

Na co si dát pozor při lepení

Použití přenosové folie pro lepení samolepek na zeď je ve většině případů snadné a bezproblémové. Pozor si ovšem musí  dát ti, kteří budou samolepku lepit na stěnu s nestabilním podkladem. Mezi rizikové podklady patří čerstvě vymalované stěny a také starší nátěry na štukových omítkách. Radíme vyzkoušet si na skrytém místě, zda přenosová folie při odstraňování nestrhává výmalbu. Při neopatrné aplikaci na nestabilní stěnu tak může dojít ke zničení samolepky i výmalby.

3 komentáře

  1. Pozor na prenosovou folii protoze mi strhla moji krasnou malbu a musela jsem znovu vymalovat :( Priste uz bych do radeji volila samolepky bez ni

    Komentář by Zuzka — 13.10.2010 @ 10:12

  2. S přenosovou fólií se musí opatrně. Na nepevné podklady bych si rozmyslel, jestli takovou samolepku vůbec dávat.

    Komentář by Honza — 13.10.2010 @ 14:02

  3. j’ai tout adore9 ! les bonbons , les cpkuaces , les sucettes au chocolat (oui oui j’en ai mange9 2 !!!) les rencontres et aussi les smoothies , et tous les petits cadeaux hyper sympas du fameux sac rose !!! bref tout quoi ! on recommence bientot , comment ca se passe !merci pour cette soire9e , vous etes au top du top !bisous les Paulettes , vraiment c’est vous les grandes gagnantes !

    Komentář by TechnoAir — 7.4.2014 @ 04:08

Sorry, the comment form is closed at this time.