Z čeho se samolepky vyrábí?

Zajímá vás z jakého materiálu se vyrábí vinylové samolepky? Jaké jsou vlastnosti tohoto materiálu. Proč se používá právě tento a ne jiný. Na všechny tyto otázky vám odpoví tento článek.

Možná nebudete věřit, ale samolepky na zeď z vinylové fólie nejsou žádnou novinkou! Samotné vinylové fólie se používají již řadu let především v reklamě. Třeba nápisy na obchodech jsou vyřezány právě z této fólie. Uplatnit tuto fólii v interiéru a domácnostech bylo poprvé využito pravděpodobně v USA. Odtud se velmi rychle rozšířila do celého světa.

Vinylové fólie se vyrábí v celé řadě odstínů

Vinylové samolepky vynikají především v životnosti, kdy v exteriéru většina výrobců dává záruku na barevnou stálost 3-5 let. Z toho vyplývá, že samolepky na zeď vyrobené z tohoto materiálu mají životnost podstatně větší. Zkrátka dříve se vám přestanou líbit než že by došlo k jejich opotřebení.

Nevýhody vinylových samolepek

Jediné co se občas může samolepce stát je její částečné/úplné odlepení. Tomu lze předejít především dodržením postupu lepení a také nekupovat samolepku od neznámého prodejce. Nicméně i pokud se vám samolepka odlepí, lze ji opětovně přilepit lepidlem na tapety.

Některé samolepky na zeď zároveň lze i několikrát přemístit. Vždy ale záleží na vašem podkladu. Z naší zkušenosti je tento přenos bez problémů na hladkém a rovném povrchu což je většinou sádrokarton nebo dřevo.

Papírové samolepky na zeď

V některých obchodech se setkáte i s papírovými samolepkami. Tyto samolepky ale mají nevýhodu především v barevné stálosti a pevnosti. Tuto samolepku již nikdy bez poškození neodlepíte. Papírové samolepky tedy slouží spíše pro děti než seriózní použití v interiéru. Vyjímkou jsou nalepovací bordury nebo tapetové vzory či nějak upravené samolepky pro zvýšení jejich odolnosti.

Pokud máte nějaké otázky ohledně samolepek, zeptejte se v komentářích.

Diskuze je uzavřena.